Elektrikli GMC Hammer EV 2021


ABD'de elektrikli kamyonet üreticileri arasındaki çekişme, Tesla Cybertruck'ın resmi olarak piyasaya tanıtılmasıyla ortaya çıkmaya devam etmektedir. 2021'in sonbaharında satışa sunulacak olan bu iri görünüşlü kamyonun muazzam bir rekabete dayanması gerekecek, çünkü birçok şirket bu yeni sınıfta liderlik iddialarını açıkladı. Ve eğer Michigan merkezli küçük Rivan ve Havelaar ve Workhorse gibi diğer meraklılar çok büyük satış rakamlarına ulaşmaya hedeflenmiyorlar, General Motors devi bu göreve hazır, neticede e-kamyon seğmenindeki başarıları efsanevi Hummer temsil edilecektir!

Yeni Elektrikli GMC Hummer EV 2021'in devasa dingil mesafesi, kısa tampon çıkıntıları ve 35-37 inçlik jantlar, 460 mm yüksekliğindeki bir engele çarpmayı sorunsuz bir hale getiriyor. Kamyonet, 600 mm derinliğindeki bir geçidi aşmasını sağlayan çelik ve su geçirmez bir akü çekiş koruması da dâhil olmak üzere su engellerini aşacak şekilde tasarlanmıştır. Bu acımasız dört kapılı elektrikli kamyonetin Hammer EV 2021modeli dış görünüşü ünlü askeri SUV'ları anımsatıyor, ancak gövde unsurlarının pek çoğu modern bir elektrikli aracı ele vermektedir.

Diyotlar üzerinde şık aydınlatma ekipmanı, pratikte olmayan radyatör ızgarası, kaldırılmış egzoz sistemi - bu koşullarda bile GMC Hummer EV, devasa tekerlekler ve çatıyı kaldırma yeteneği sayesinde aracı klasik bir ordu kamyonuna daha da benzeterek gerçek bir off-road fatihi gibi görünmektedir. Bununla birlikte, üst kısımdaki sert tavan bagajda rahatça saklanırken, arka cam tamamen indirilebilir.

Elektrikli GMC Hummer EV 2021 model yılı neredeyse sıfırdan üretildi, ancak oldukça modern tasarımındaki isminin köklüyü hissedebilir ve kamyonun olağanüstü sürüş özelliklerine işaret edebilirsiniz.

Tamamen bağımsız bir süspansiyon, tekerleklerin birlikte dönebildiği, pikabı çapraz hareket etmeye zorlayan tamamen yönlendirilebilir bir şasi ve pnömatikler sayesinde 149 milimetreye kadar ekstra yerden yükseklik ekleyebilen uyarlanabilir amortisörler gibi temel unsurlar son derece ileriye dönüktür.
İçeride, 2021 GMC Hummer EV de ünlü bir açısal tasarım sunuyor, ancak elektrikli kamyonetin iç kısmı düz zemin nedeniyle daha geniş.
Buradaki merkez tünelin üst yapısı pratik bir «sahne donanımı» olarak kabul edilebilir, fakat ön panelde yüksek teknoloji hüküm sürmektedir. Aslında, burada 12,3 inçlik devasa bir sanal gösterge paneli, 13,4 inçlik dokunmatik ekran ve düğmelerle süslenmiş çok direksiyonlu modül var.
En pahalı donanımda, pikap bir kerede 18 adet dairesel görüş kamerası alır, bazıları da araziyi değerlendirmek için tabanın altına bakar. Elbette bu kameralar daha gelişmiş lens tasarımlarına ve yıkayıcılara sahiptir.

General Motors elektrikli Hummer pikapta dört modifikasyon yapmayı planlıyor. "En üstün sınıf" EV Edition One olarak adlandırılacak ve üç motora kadar çıkabilecek. Ünitelerin toplam kapasitesi - 1014 bg, bu da 3 saniyede 97 km/s'ye kadar hızlanma sağlayacaktır. Daha basit bir modifikasyon 811 beygir güçünde motorlu bir Hummer EV3X, bir sonraki 634 bg gücünde çift motorlu bir EV2X ve bir başka modifikasyon, temel sürümü, geleneksel yaylı süspansiyona sahip 634 bg gücünde çift motorlu Hummer EV2 diğerlerinden daha sonra piyasaya sürülecek.

Tüm kitler 800 voltluk özel bir akü şarj cihazı ile donatılacaktır. Bildirildiğine göre, sadece 10 dakika içinde 160 kilometre yol kat etmek için yeterli şarj elde etmek üzere otonom olarak kullanılabilecek