HiPhi Z

- 550 km
- 3.9 sn
- 97 kWh
- 598 bg
100 500$'dan
Özellikler
Menzil
100 km/s kadar
Güç
Kapasite
Hibrit
- değil
Üniteler
Dinamik
Hi fi Z'ye genel bakış
HiPhi Z, 22 inçlik büyük boy jantlara ve geriye doğru açılan arka kapılara sahip, alçak bir sedandır. Tamamen özgün bir görünüme sahip, benzeri yok.
X, diğerlerinden çok farklı olduğu için oldukça popüler bir üst düzey otomobil olduğunu kanıtladı. Z muhtemelen HiPhi için başka bir gündem olacak; Bu araçla ilgili çok fazla söylenti var ve doğrulanmamış raporlara göre şimdiden yaklaşık 2500 adet sipariş verildi.
HiPhi X crossover gibi HiPhi Z Grand Tourer da 800V mimarili İnsan Odaklı Mimari (HOA) platformunu kullanıyor. Öndeki süspansiyon çift salıncaklı, arkada ise beş kollu bir süspansiyon sistemine dayanıyor. Elektronik kontrollü amortisörlere ve direksiyonlu bir arka aksa sahip hava payandaları vardır, tekerlekleri her iki tarafa 13,2 derecelik etkiliyeci saptırma kabiliyetine sahiptir ve 5 metrelik aracı çok manevra kabiliyetli hale getirir.


Dış görünüm
Resmi tanıtımdan önce araba hakkında şunlar biliniyordu: markanın ilk modeli olan Hiphi X crossover gibi seri üretilen HiPhi Z, konseptin neredeyse tam bir kopyasıdır ve parçaların% 95'ini devralmıştır. Stil bakımından her iki model de benzerdir, ancak daha kompakt vagon, kırık düz çizgilerin ve keskin kenarların bolluğu nedeniyle daha agresif görünmektedir. Modaya uygun 'yükselen' bir tavana sahip ve сrossover’de olduğu gibi kapılarda pencere çerçevesi yok ve farklı yönlere açılırlar.


İç görünüm


Gösterge paneli hakkında henüz hiçbir şey bilinmiyor. Konsept otomobilde, ön panelin ortasındaki büyük bir multimedya ekranı vardı, yönlendirmeyi dikeyden yataya ve eğimden açıya değiştirebiliyordu — bunlar hepsi sürücüyü memnun ede bilmesi için.

Multimedya, güçlü bir Qualcomm 8155 yongasına dayalıdır. Arka görüş kameraları için ayrı monitörler mevcuttur.
HiPhi Z
Karakteristikler HiPhi Z